| a întrebat:

E normal ca laptopul sa tina incarcat doar 2 ore?
Dau funda!
Laptopu e Asus K52J.

Răspuns Câştigător
| Stefan_Bagdan_1985 a răspuns:

Pai cam atat tin mai toate laptop-urile.Eu am un Acer Aspire, si al meu tine cam la fel.Acum depinde si ce faci in timp ce esti pe baterie,adica scos din fir,de exemplu,daca esti conectat la net prin wirelless,decat prin modem(stick), consuma mai mult, daca te joci un joc care cere multe resurse, la fel consuma bateria mai repede. Daca te uiti la un film normal, de cam 1 ora si 45 de minute, cat tine un film normal, cam atat poti face cand esti pe baterie, nimic in plus.Adica cand esti unplugged,adica pe baterie,e bine sa faci in asa fel, sa ii salvezi din resurse, sa ii scoti pana si antivirusul, si sa il lasi sa ruleze cel al windows-ului. Oricum si cu toate astea, mai mult de 3 ore,nu ii poti prelungi durata,decat daca il lasi in stand-by,asa tine bateria si o zi,dar nu e rost, ca ce faci? Stai si te uiti la el? Singurul laptop care tine bateria cel mai mult, fata de alte laptop-uri, este un model de la Toshiba, tine cam 8-9 ore, si poti sa vezi filme si sa te joci, dar costa enorm, cam peste 50.000.000 lei vechi, adica 5.000 ron. Daca ai bani, ia-ti unul, si renunti la grija bateriei! Sanatate si bafto dello delloooo!

7 răspunsuri:
| pisy_5459 a răspuns:

Daca tine doar 2 ore, inseamna ca ai acumulatorul sau bateria stricata, la fel am patit si eu la toate laptopurile mele. asta pentru ca l-ai tinut muult timp la incarcat

| JusTPauL a răspuns:

Vrei sa zici ca bateria nu tine mai mult de 2 ore?
Tine aproximativ 3 ore dar, depinde cat este d solicitat, daca o sa stai pe messenger 3 ore sigur te tine, dar daca te joci sigur nu tine 2 orewinking
Daca il ti p baterie iti recomand sa ii scazi din luminozitatea.
Ai tasta "FN" la laptop, tii apasat pe ea si in acelasi timp apesi pe tastele sageata stanga sau dreapta si se va lumina sau intuneca dupa preferinte.
Sper ca ti-am fost de folos.

| εʟʟα1Зcσσʟ a răspuns:

Depinde de la un laptop la altu..Al meu tine 3 ore si 10 minute. Al tau e diferit. De aceea.

| Ama112 a răspuns:

Al meu sta incarcat 3 ore si ceva... acum poate depinde de ce laptop
Funda?big grin

| Lokos a răspuns:

Normal nu este, logic laughing Problema s-ar putea sa fie de la cooler ( partea cu racirea interioara ) depinde unde il tii si cat are aerisire.Atunci cand nu are aerisire, incepe si consuma mai multa baterie pentru a ramane aprins(exemplu : incearca sa te tii de nas, sa nu poti respira. incepi sa te zbati, sa gasesti o solutie --> consumi energie foarte multa ) Asa este si la laptop! Asus este o firma destul de buna..nu chiar stralucita dar iti faci treaba cu el big grin

| scumpika1998 a răspuns:

Depinde...de obicei ar trebui sa tina mai mult, dar daca la inceput, cand l-ai cumparat, l-ai tinut mai mult decat trebuia la incarcat, asta se intampla...nu te tine mai mult de 2 ore bateria(in cazul tau)Sunt anumiti oameni de la care am auzit ca nici 2 minute nu le tine bateria, tot din aceasta cauza! Sper ca te-am ajutat!

| djraul2000 a răspuns:

Majoritatea laptopurilor tin doar 2 ore,(am un var care are laptop Acer si tine doar jumatate de ora)sper ca ti-am fost de ajutor. funda?big grin