| ioanmaximilian63 a întrebat:

Astazi cand am scos laptopul de la incarcat pentru cateva secunde ecranul s-a facut negru dupa care si-a revenit.Este normal?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Scotandu-l de la incarcat el a intrat pe modul baterie (aici conteaza planul de economie a bateriei care se poate configura din setari), daca aveai activat ceva de genul "Turn off display on battery" cand laptopul este pe baterie (deci nu pe incarcator) atunci s-a facut ecranul negru, cand ai miscat de mouse, ai apasat o tasta orice in fine, ecranul a revenit de la acea forma de display off la iluminare
Este vorba de setari nu de o problema!

Poti sa te joci cu acele setari daca ai win 10/11 intra in meniul Power option> choose when to turn off display

| VoidEternal a răspuns:

Da. Lenovo-urile fac așa.

| darrio2007 a răspuns (pentru VoidEternal):

Al meu nu face asa. Doar i se reduce luminozitatea ecranului.

| VoidEternal a răspuns (pentru darrio2007):

Eu am 2 thinkpad-uri care au comportamentul asta. Cred că e o mecanic de protecție a ecranului.