| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Este adevarat ca daca imi pun windows 8 nu imi mai pot instala un windows mai vechi?
si inca ceva: windows 8 suporta jocuri de genul:starcraft 2, crysis etc?

5 răspunsuri:
| GeosBIOS a răspuns:

"si inca ceva: windows 8 suporta jocuri de genul:starcraft 2, crysis etc?"

Nu ar fi prea profitabil pentru Microsoft sa nu suporte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GeosBIOS):

A aparut versiunea finala, cauta (windows 8 rtm). merg aproape toate jocuruile care mergeau pe windows 7. merg de asemenea si jocurile vechi ca diablo 2 sau baldur's gate. daca nu gasesti drivere le instalezi pe alea de windows 7 ca merg...

| Azµre a răspuns:

E încă în teste.

| DimLight a răspuns:

Fals, eu am win7 si win8 pe laptop.
win8 suporta orice joc, are o interfata metro si una desktop

| Denis131 a răspuns:

1.Daca vrei poti.
2.crysis hmmm depinde de ce placa video ai.