| ☆ Danny☆ a întrebat:

Eu am antivirusul Avast. Ce parere aveti despre el? Este mai bun ca Avira sau nu? Daca pe un site apare un virus cu il pot opri sa intre in pc? Sau cum il pot sterge daca intra? Ms! Dau fundita

7 răspunsuri:
| elycrissro a răspuns:

Http://www.byetsoft.eu/......final.html
Ultima versiune pentru Avast Gratis, dar daca ai un calculator de peste 2GHz si 1 Gb Ram e bine sa optezi pentru kasprsky sau BitDefender. Pentru ca sunt mult mai bune.
De aici poti descarca Bit Defender
http://www.byetsoft.eu/......-2010.html

| klimt a răspuns:

Si eu am Avast-ul ultima versiune Home Edition happyDin exeperienta personala am aflat ca Avast desi e gratuit este un antivirus capabil, eu am rar de tot probleme cu virusii, parca ar fi inexistenti big grin Daca pe un site apare un virus si e ceva puternic, nu il poti opri numai daca ai un Firewall puternic, de obicei nu prea iti dai seama daca anumite site-uri sunt virusate, anumite simptome apar mai incolo, dar dai o scanare compelta si de obicei sunt gasite potentialele pericole happyDaca intampini probleme mai mari cu virusii iti recomand ComboFix happyeste gratuit si foarte capabil, si pe langa faptul ca te scapa de virusi iti rezolva si alte probleme, dar acesta e doar daca ai nevoie de el acum(dupa folosire nu mai este valabil, trebuie descarcata o noua varianta de pe site - isi face treaba de prima data asa ca e posibil sa ai nevoie de el doar peste mult timp), in rest Avast-ul e foarte capabil!

| klimt a răspuns:

Si eu am tot Avast happy Home Edition, este capabil si in cazul meu tine virusii la distanta! Daca ai probleme mari cu un virus sau mai multi recomand ComboFix, care este gratuit si pe langa ca te scapa de virusi rezolva si altfel de probleme! Isi face treaba de prima data, si daca mai ai nevoie alta data de el trebuie sa il descarci din nou de pe site! De obicei nu prea iti dai seama daca un site este virusat, simptomele apar mai tarziu, daca dai o scanare completa cu Avast de obicei se rezolva, daca nu - ComboFixwinkingBafta!

| MoreTime a răspuns:

ZoneAlarm, opreste orice tentativa de conectare la pc-ul tau prin remote. La mine a oprit 3 conexiuni de la reteaua de unde sunt, de ex cand mai face provider-ul verificari asupra fisierelor din calculator atunci a oprit tentativa de conectare la pc meu. Si daca a reusit sa opreasca providerul mi se pare genial. Si pe langa Firewall-ul bun are si un Antivirus bun!
ZoneAlarm v. 8 Suite

| DeeDee28 a răspuns:

Eu am antivirusul avast de mult timp si inca nu am virusi in calculator...nu stiu daca e mai bun decat celelalte dar eu cred ca e destul de bun happy

| OanaG a răspuns:

Si eu avast, si chiar imi protejeaza pc`u, sunt multumita de el!

| s2god a răspuns:

Dap si eu sunt multumit de el dar am o intrebare cum pot sal opresc cateva minute? sau sa-l dezactivez cateeva zile?