| anonim_4396 a întrebat:

Buna eu am o cartela de cosmote si am activata o extraoptiune nu conteaza care si stiti ca cosmote-ul poat fi folosit si in alta tara fara a activa roamingul(eu nu am activat roamingul in italia si a mers) si mie extraoptiunea aia imi expira peste cateva zile iar eu nu voi fi in tara dar vreau sa stiu daca o pot reactiva din alta tara si daca de ex am 1 euro pe telefon si minute in retea le pot folosi din grecia? sau imi ia bani daca sun in romania? ma poate ajuta careva?

2 răspunsuri:
| motherfucker a răspuns:

Daca suni in aceeasi retea iti ia din minute. Tie cat si persoanei respective pe care o suni. Daca suni pe altcineva din alta retea iti ia credit, in aceleasi conditii. Inclusiv tie cat si persoanei apelate. Si da, se poate activa din alta tara atata timp cat ai activat roaming-ul.

| VreauSaAjut a răspuns:

Buna.Ce ar fi sa incerci?
Eu stiam ca daca nu iti activezi roamingul si suni tu undeva iti ia 75 euro-centi pe minut, daca te suna cineva din tara iti ia 75 e-c pe 10 minute, dar ii ia si lui/ei.
Pa, pa.