| Pauleboy a întrebat:

Buna fetele, salut baietii.
Stiu ca majoritatea aveti telefoane cu touch screen, deci intreb:
ce preferati sa folositi? degetul sau "creonul" (stylus)?
Dupa mine, degetul lasa urme, si stylus zgarie ecranul in timp.
dau funda

Răspuns Câştigător
| tensazangetsu a răspuns:

Eu am o nokie 5530 xpressmusic si de obicei folosesc degetul dar in unile cazuri folosesc si stylusul...cel mai bine ca stylusul sa fie cu virful rotund si sa ai mereu cv cu care sa stergi ecranul daca folosesti degetul... sper ca te-am ajutat

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Si mie mi-ar placea sa aiba creion dar nu-l detecteaza, doar cu degetul merge. Daca lasa urme il stergi de haina si ramane impecabil.

| BuBu2006 a răspuns:

Eu folosesc degetul merge mai repede si mai usoar, mai bine sa lase urme decat sa zgarie!laughing

| Al3csandruta a răspuns:

Degetul pentru ca s-ar putea ca uneori creionul sa iti mearga greu pe ecran.Dar si el e bun daca ai folie de protectie pe ecran iar daca folia se zgarie, se poate inlocui deci amandoua optiuni sunt convenabile.
funda.

| LucianSalvanLorand a răspuns (pentru Al3csandruta):

Da dar tacscrimul se distruge la o vreme din cauza urmelor.

| Al3csandruta a răspuns (pentru LucianSalvanLorand):

Nu se distruge pentru ca are o folie protectuare pe el care se poate schimba oricand.

| LucianSalvanLorand a răspuns:

Creionul acela vine de impreuna cu telefonul, nu folosi degetul ca umezesti ecranul si ecranului se va deteliora, iar creonul este facut special sa nu zgarie ecranul, te rog fundita.