| anonim_4396 a întrebat:

Funda! vreau sa imi achizitionez un minilaptop - sunt foarte drăguțe pana in 1000lei. Acer? Ce parere aveti? Dati.mi exemple cele mai bune modele pana in 1000 lei. Si de unde il pot achiziționa. Multumesc

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tot ce iei la pretul ala sunt o apa si un pamant... functioneaza la fel si sa nu te astepti la mare lucru de la ele.

| apocaliptic77 a răspuns:

...da, un Acer Aspire One, te sfatuiesc sa nu dai importanta ''hipsterilor'' care l.au luat in brate pe-Asus-,parca le provoaca orga-m firma asta, si poate vor apare aici cu ''osanale'' inchinate acestui brand. Da, si Asus merita dar vor sa le faca cat mai slim, fara sa mai tina seama ca, practic, nu poti realiza un sistem de racire eficient al procesorului intr-o carcasa de cativa milimetrii.O cunostinta are un Asus si... picioarele arse de la caldura emanata de el.Eu am Acer Aspire V3-571G si, de vre.o 4 ani si NU a suferit nici o reparatie.Pot sa spun ca ma joc pe el, editez (cu programe consumatoare de resurse), multe pagini deschise simultan, etc. Cel mai de apreciat la firma asta este sunetul care vine cu driver -Dolby Home Theater-, adica NU EXISTA laptop care sa aiba un sunet mai bun, si crede.ma,sunt al dracului de pretentios la calitatea sunetului. Nu stiu da minilaptopurile din seria Aspire One, dispun de asa ceva. Unde gasesti? Netul e plin sau la Emag. Daca vrei sa.l faci imbatabil, ii schimbi HDD-ul cu un SSD( de 120 GB, Crucial BX 100 sau ATI Radeon ), lasa Intel.ul sau Samsung, sunt scumpe, si dupa acest upgrade, sa vezi bootare in 5 secunde, iar HDD-ul lui il folosesti extern.Bafta!