| Maria46854213 a întrebat:

Imi doresc niste informatii despre: http://www.smartbuy.ro/......09921.html Imi doresc raspunsuri de la cei care au avut sau inca au. M-ar urmatoarele lucruri:
1#Cam cat rezista bateria?
2#Jocuri pentru el de unde imi pot lua?
3#Cam cate melodii intra pe el?

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Dar nu ţine de perfecţiune dragă. Când scrie cineva ceva legat sau inversează vreo literă nu mă iau. Mă iau de ăştia care pun cratime şi inventează cuvinte. Există aş şi a-şi( a îşi). Aşi e substantiv şi e pluralul de la as, ştii tu... ăla de la cărţile de joc.
Mă iau de tine că eşti analfabetă, nu-ţi convine? Mă doare-n ***. M-am săturat de toţi agaricii analfabeţi. E o diferenţă între „a scrie totul corect şi perfect" şi greşelile pe care le faci tu. Dacă nu vezi asta, eşti imbecilă. Îmi poţi da câti stupizi vrei, asta nu te face pe tine mai puţin analfabetă, doar mai frustrată.
Ai şi modificat. Penibil!

4 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

A-şi(contracţie) = a îşi. (Eu) a îşi dori informaţii? (Eu) a îşi putea lua? Grea româna ha? Mai bine ai cheltui banii ăia pe un abecedar.

| Gizăz a răspuns:

Corect! Nici nu am zis să nu faci ce vrei. Subliniez doar ideea că eşti ANALFABETĂ. Uite de-al dracu' aşa. devil pentru cine vrea să vadă. Aaaaaa şi dacă nu-ţi pasă aşa de ce ai mai modificat şi nu ţi-ai lăsat prostia unde era?

| Maria46854213 explică:

Спинесхиверс ce te intereseaza daca gresesc? Lasa ca esti tu mai destept si scrii totul corect si perfecttongue.Nu te-am intrebat despre limba romana asa ca ma poti scuti de comentarile tale.Sa stii ca nu ma afecteaza cu nimic ca tu ma corectezi.Nu esti tu perfect. Daca nu iti convine nu trebuia sa imi raspunzi cu ceva total diferit de subiect.

| Maria46854213 explică:

Ce iti pasa tie daca sunt analfabeta sau nu? Nu imi pasa ce crezi de mine. Ii viata mea si fac ce vreau si cate greseli vreautongueNu te-am intrebat ce am scris gresittongue.Nu imi mai pierd eu timpul cu tinetongue.