| MelindaVictoria a întrebat:

Imi poate spune cineva cum remediez eroarea "Your windows licence will expire soon"? Am gasit pe net ca o modalitate ar fi sa intru in Command Prompt si sa il fac inactiv, am facut asta, arata ca e inactiv, dar tot imi afiseaza acest mesaj.Multumesc!

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Iti cumperi o licenta, costa 30 lei pe ebay si scapi.

| NLS a răspuns:

E vorba de Windows 10?
01) A fost instalat de undeva si activat prin metode neortodoxe?

02) A fost instalat de pe site-ul oficial Microsoft si activat prin metode neortodoxe?

03) sau e originalul de pe site-ul oficial Microsoft, pe care l-ai lasat neactivat?

| JicaContra a răspuns:

Windows 10... o ignori CU BRIO
dupa ce expira nu o sa mai poti schimba wallpaper si tema
si... cam atat

altfel, ai 2 solutii: 1. piraterie (crack) sau 2. cumperi licenta
https://www.emag.ro/search/sisteme-operare/windows+10/sort-priceasc/c