| alice4stars a întrebat:

Imi puteti spune cum sa termin o poveste pe Wattpad? Am terminat o poveste si vreau sa imi apara ca este incheiata. Poate funda.

Răspuns Câştigător
| UnPisic a răspuns:

Te duci la povestea ta (unde apare titlul si descrierea si toate alea), dai "Edit Story" sau daca ai in romana "Editeaza Povestira", gasesesti fix dedesubtul numelui tau (butonul oranj), si dai scroll in jos pana gasesti "Story Type" sau "Tipul de Povestire" si acolo ar trebui sa ai 2 optiuni: "Ongoing Series" si "Complete" sau "Serie continua" si "Complet." Selecteaza 2-a optiune si asa iti termini povestea. (Scuze ca am scris in ambele limbi, dar nu stiam cum ai tu asa ca pur si simplu ti-am zis si in romana si in engleza.)
Sper ca te-am ajutat happy

| alice4stars explică (pentru UnPisic):

Mica problema:mi-am incarcat singura coperta de la povestire. Nu imi apare butonul portocaliu! Si nu imi apare cand dau "Editeaza povestirea" acel buton!
P.S:Eu scriu povestirile de pe o tableta

| alice4stars explică (pentru alice4stars):

Si mai e un alt buton cu Încorporeaza, Unpublish Story si Șterge povestirea...