| 22anirolF a întrebat:

In momentul in care eu am bateria scoasa din laptop si il folosesc doar conectat la priza si se ia curentul si laptopul se inchide brusc. cam cat de mult damage primeste?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"cam cat de mult damage primeste?" - zero, doar fișierele/programele vor fi nesalvate

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Primeste acolo niste damage, dar in general este facut sa reziste. Deci nu iti face grijiwinking

| Catrice a răspuns:

1/1000HP; 62/10000MP

| Sofer a răspuns:

Nu are ce sa pățească.

| Balalau95 a răspuns:

Depinde, de... cat noroc ai
poate sa nu fie nimic, poate sa se strice tot ce ai in laptop
exact la fel ca si cum ar cadea curentul la un desktop

iar la laptop-uri SE RECOMANDA sa tii bateria in calculator, chiar daca nu mai se incarca deloc (e total moarta) pentru ca in baterie sunt circuitele de protectie impotriva socurilor de curent

| Batmanel a răspuns:

Daca nu ai HDD nu prea isi ia damage... doar ca tot ii scurtezi viata procesorului/gpu-ului cate putin, cand la 90 de grade il lasi fara racire/ventilator brusc.