| crackster a întrebat:

incerc sa ma conectez cu telefonul (galaxy gio, cu android 2.2) la routerul wireless care il am. Am schimbat parola de mai multe ori dar imi apare aceeasi eroare pe telefon: Disconnected, protected by WPA/WPA2 PSK. Dau funda cui ma ajuta!

3 răspunsuri:
| xplicitstudio a răspuns:

Intra in setarile router-ului si pune doar WPA, si pune o parola din cifre, simpla, si iti garantez ca functioneaza.

| crackster explică (pentru xplicitstudio):

Cum pun doar WPA? Am un router Link dir-300.

| xplicitstudio a răspuns (pentru crackster):

Scrii in ardresa la firefox "http://192.168.0.1/"
User: admin (nu exista o parola)
Faceţi clic pe "Wireless Setup"
"Wireless Connection Setup Wizard"
Faceţi clic pe "Next" în zona de text "Wireless Network", introduceţi un nume dorit
Verificaţi: asociaţi manual o cheia de reţea şi introduceţi parola şi salveaza