| Annnnda1997 a întrebat:

Buna la toata lumea!
De ce nu imi merge netul pe telefon? straight face am si wi-fi si tot nu pot intra. imi da eroare de fiecare data cand vreau sa intru pe net oare de ce?
Ps : urgent puppy dog eyes dau funda raspunsului corect! :*

Răspuns Câştigător
| AlexeHellsing a răspuns:

Prima dată asigură-te că ai wi-fi-ul activat, apoi asigură-te că în acea zonă ai semnal wi-fi. Dacă ești într-o zonă cu semnal, selectează adresa de wi-fi de la care ai semnal și dacă e securizată introdu parola. Dacă ai net de la reîncărcare trebuie doar să activezi datele mobile și să navighezi pe net. Sper că te-am ajutat.

| Annnnda1997 explică (pentru AlexeHellsing):

Heii, si unde dau sa activez datele mobile? :d

| AlexeHellsing a răspuns (pentru Annnnda1997):

Depinde ce marcă de telefon ai, în general caută la setări. P.S. când ești într-o zonă cu wi-fi liber e de preferat să-ți dezactivezi datele mobile.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| trisoru a răspuns:

Cand nu se deschide pagina cu net, te indruma spre asistenta, in cel mai rau caz suna la ei sau prezinta-te la cel mai apropiat centru, iti spun eu care e problema : Nu ai setarile pentru internet happy in 2 min le fac ei gratis, bafta