| Hasss a întrebat:

Buna la toti
Am si eu o "spaima" in mine vreau sa-mi bag gta san andreeas in calc dar mi-e frica pentru ca am auzit ca poate sati apara bluee screen la jocurile care nu-s cumparate cand il instalezi sau in timpul jocului l-am mai avut pe un pc mai vechi si mi-a mers perfect prima oara l-am trecut pe tot dar peste 3-4 luni l-am bagat din nou si mi-a dat bluee screen in timpul jocului desi aveam probleme cu pc vechi... hardu se bulise laughing de tot si pc-ul era vechi 2 ani jumate avea acum mi-am luat pc nou configuratia pc-ului nou Procesor AMD Athlon II X3 450 Triple Core, 3200MHz, socket AM3,

Placa de baza MSI GF615M-P33, socket AM3

Memorie Ram: 4 Gb Ram

Hard-Disk :500 gb 7200 rpm, 16mb western digital

Unitate oprtica: DVD+/-RW

Placa Video : Ati 5450 Shappire (1 gb dd3 memorie dedicata)

ce ziceti voi intampina vreo problema?
dau funda

7 răspunsuri:
| dadonexus a răspuns:

In primul rand amd'ul este dus nu exista x3 sa iti explic amd'ul la inceputul lui ma refer la versiunea de 4 coruri a fost fabricat in numar mare dar dupa ceva timp s-a descoperit o mare problema al 4-lea nucleu este inactiv/defect/nu intra in functie si ca lumea sa nu afle de defect a fost redenumit si putin modificat deoarece cei de la amd au fost speriat ca nu o sa faca vanzari la cat s-a investit pentru producere.Nu o sa intampini probleme la gta.

| mrclaust a răspuns:

Dodonexus am o intrebare pentru tine? Intel I5 are 5 nuclee nu are 4, i3 are doua si i7 are 6, plus ca sa fi tu fericit exista pe piata si varanta x4. Jocul o sa iti mearga, un un pc aproape identic si mie imi merg foarte bine toate jocuri chiar ultimele apariti.

| danyelo112 a răspuns:

Iti garantez ca iti va merge foarte bine gta san andreas.pc meu e mai slab decat asta al tau si imi merge bine.

| tr3yyg a răspuns:

La joc cere 1ghz si tu ai... de 3 ori mai mare.big grin.Nu o sa ai nici o problema ai grija de unde il descarci.

| fraiere a răspuns:

Cumpara jocul, doamne! fereste ce copil nu ai bani de joc? intra pe steam si cumpara-l

| mario23_7868 a răspuns:

Nu ai ce probleme sa intampini, doar sa ai grija de unde-l downloadezi sa nu aibe virusi...si cu configuratia asta nu ai cum sa ai probleme in joc!winking

| 4l3xx4nd7u a răspuns:

Nu e nici o problema instaleaza-l cu incredere