| KattyR123098 a întrebat:

Bună.

Locuiesc nu de mult in Germania si mi-am cumpărat o Cartelă-SIM de la Telekom.
Am urmat toți pasii de înregistrare si deja mi-a rămas sa repornesc telefonul si să introduc codul PIN.
Am repornit si telefonul meu nu cere nici un cod PIN, si niciodata nu a cerut vreun cod PIN ca să-l introduc.
Acum nu pot activa cartela, ce să fac? Poate e din cauza la telefon...ca e o marcă nu prea bună...

1 răspuns:
| MihaelaDart a răspuns:

Ai codul pin pe cartela de unde ți-ai luat SIM-ul. Trebuie să-l răzuiești cu un ban, uite exemplu https://www.iphone-ticker.de/......den-62566/