| chocolate27 a întrebat:

Am un telefon NOKIA 5530 Express Music.De curand am incercat sa pun alta cartela in tel, iar atunci cand vreau sa repornesc telefonul imi cere un cod de siguranta.Am incercat sa introduc codul initial(12345), dar imi da eroare.Va rog sa imi spuneti ce setari as putea sa fac ca sa pot intra in telefon.Ms anticipat!

9 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Nu stiu sigur daca merge iti trebuie un anumit program un cablu de date telefonul aprins pana la codu de siguranta si conectat la pc nu stiu sigur daca va merge sa iti afli codul cu acela sigur nu ti l-ai schimbat tu? imediat ce imi aduc aminte cum se numeste programul revin si iti zic

| chocolate27 explică:

Ms mult pentru raspunsuri happy Problema e ca m-am interesat pe net si se pare ca inca nu se poate decoda tipul acesta de telefon sad nu stiu ce sa fac...straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, si eu am accelasi tipde telefon, este un cod special, 3333, la mine a functionat.bft

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am patit o si eu cu un 5130. am asteptat putin, apoi am bagat codul normal, si a mers...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Patru sau 5 de zero ar trebui sa fie daca ala care la avut inaintea ta nu si-a pus cod pe el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Introdu 1234

| hidrargir a răspuns:

Problema este la setarile de securitate.
Nivelul de securitate este setat pe cartela, si la schimbarea ei se solicita codul de securitate. Uneori este 12345, alteori 00000.
Partea buna? Il poti gresi de cate ori vrei. Partea proasta? Daca nu e 12345, nici 00000, daca nu l-ai schimbat, si nu ai nici cartea tehnica - acolo e specificat codul standard - e nevoie sa resoftezi telefonul.
Verifica, cu SIM-ul pe care telefonul il accepta, codul de securitate. Incearca sa modifici codul acesta, si daca reusesti sa il modifici (iti va cere vechiul cod, apoi noul cod si in final confirmarea noului cod) introducand 12345 sau 00000, esti un om fericit. Daca nu, la service.

| hidrargir a răspuns:

P. S.: Poate ti-a schimbat altcineva codul asta?

| sukoo a răspuns:

Buna! te-ai intrebat daca merge in alta retea tel?hee hee