| Maniax a întrebat:

luni mi-am dus calculatorul la reparat.Cand porneam calculatorul imi dadea o eroare in rusa cu scris rosu, si imi cerea cu verde Cod3:...Au spus ca ma vor suna cand vor incerca sa il repare, spuneau ca poate sa fi stricat biosul, sau chiar mai rau placa de baza.Reparatia asta cam cat dureaza, de 6 zile nu s-a putut repara? Sau poate fi ceva mai rau si sa nu fi gasit inca problema? Deja de 6 zile sa nu repare un calculator...ar fi aiurea

4 răspunsuri:
| grgdlk a răspuns:

Depinde de firma la care ai garantia, eu am tinut un calulator la reparat vreo 2 luni ma tot duceam si imi spuneau ca mai dureaza 2 zile, l au reparat pana la urma dar mi au pierdut driverul de la placa de baza, cel mai bine du te la un profesionist sa ti l desfaca, dai un ban dar stii ca nu l mai ai, glumeam dai un ban dar ti l face si bine si repede

| alexalex2001 a răspuns (pentru grgdlk):

Am avut si eu problema nu trebuia calculatorul desfacut.Trebuie reinstalat windowsu!

Răspuns utilizator avertizat
| alexalex2001 a răspuns (pentru megamind03):

Atunci du' calculatorul de unde l-ai luat cu contractu de garantie.Ori til repara ei ori primesti altul nou