| anonim_4396 a întrebat:

Ma aflu intr-o zona unde nu pot folosi internet fix gen romtelecom, rds sau altele, asa ca mi-am pus net de la vodafone ma scoate din minti dureaza f mult pana deschide o pagina sau pana o incarca fisierele video sau foto nu se incarca... vreau sa va intreb stie cineva daca cel de la zap ar fi mai bun a folosit cineva de la zapp sau aveti cunostinte care folosesc netul de la zapp cam cum merge? va multumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| micky a răspuns:

Incearca o viteza mai mare poate merge mai bine big grin.

| Rizer a răspuns:

Nustiu nu cunosc, eu sunt la romtelecom!

| cristi27 a răspuns:

Internetul prin firma de telefonie mobila merge f greu indiferent de firma, eu am avut pe zapp si pentru ca mergea prost mi-am facut si pe orange si merge si mai prost, si acum platesc 2 abonamente de internet, si merge rau pe amandoua.Eu zic sa nu iti mai faci sl zapp ca patesti ca mine.Bafta multa pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am de la orange, si mere destul de bine, chiar sunt multumita. De la zapp nu-ti fa ca nu mere deloc. Eu am avut viteza mica doar cand era laptopul meu plin de virusi si eu habar nu aveam. Dupa ce i-am sters- gata- mergea mai bine ca la inceput. Eu zic sa verifici contractul pentru ca acolo scrie viteza si alte cele pe care daca cei de la vodafone nu le respecta poti sa rezilezi contractul. Ultimul aspect de care trebuie sa tii cont: probabil ca ei garanteaza o viteza mare si o conexiune 3G doar in resedintele de judet, iar daca nu e cazul tau si nici nu esti aproape de un releu vodafone merge si mai greu. Du-te si vorbeste cu cei de la magazinul unde ai contractul. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna zuzu zici ca stai intr-o zona la care nu ai acces la o retea fixa si totusi ai incercat la vodafone ook mai am o sugestie dar acum nu stiu daca si functioneaza incearca sa le ceri celor de la vodafone un sistem waerles adica este vorba de o antena ce poate lua retea direct de pe satelit nu stiu daca si alt cineva ti-a spus asta si ca exista si alte metode de a avea net acolo unde nu poti sa ai retea fixa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand conteaza acoperirea a acelor firme de telefonie mobila daca nu ii acoperire buna degeaba ...eu am orange si viteza de download ii de 2 mb/s testata dar doar daca ai acoperire ff buna in acea zona si sa iti faci abonamentul cu cea mai mare viteza... zapp este buna dor sa stai pe mess si alceva nu are rost intra pe orange.ro si uitate ce fel de acoperire ai.

| karamea a răspuns:

Buna zuzu...eu am modem de la zapp si vreau sa-ti zic ca duce (saracu' prin cate a trecut) aveam o groaza de virusi in calculator si a mers amaratu' mult si bine. acum am reinstalat windowsu si am uitat sa scot modemul din calculator, asa ca imi cam face fite se inchide dupa o anumita perioada, trebuie sa-l duc la reparat big grin
am modemul cu cea mai mica viteza valabil doar in buc, dar mi s-a spus ca il pot schimba cu cel valabil in mai multe localitati din tara, mai bun...
ideea e ca merge.mult mai bine decat vodafone (are o prietena de-a mea si se roaga de el sa se deschida pagina repede).la modemul zapp cu viteza mica nu pot descarca filme, iar daca depasesti viteza.incetineste.dar poti descarca muzica, poti naviga pe site-uri fara probleme poti juca jocuri si sta pe mess... dupa ce imi iau si la viteza mai mare iti spun cum ewinking