| ovidius21 a întrebat:

Am internet de la zapp de 3 ani 9GB trafic pret 27 lei, acum am primit o instiintare ca se anuleaza toate contractele pentru modem-urile cele vechi. Ce solutie imi recomandati tinand cont ca stau la tara in judetul Botosani iar internetul de la romtelecom nu este valabil pentru zona mea, iar cele de la Orange, Vodafone, cosmote si noile abonamente zapp sunt mult mai piperate si cu trafic mai mic?

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Din păcate nu prea ai de ales.Recomand totuși Vodafone.Eu am internet pe stik de la ei cu 9€ și trafic inclus de 1Gb, la abonament. Eventual(deși nu cred că dacă nici Romtelecomul nu ajunge în zona ta) un abonament pe cablu de la RDS sau UPC er fi o soluție mai bună. Este mai rapid și mult mai ieftin.Succes

| TempusVernum a răspuns:

Ideal ar fi Digi.NET Mobil de la RCS&RDS, dar daca nici Romtelecomul n-ajunge pe acolo... orice altceva va fi piperat si cu trafic mic.

| NELU36 a răspuns:

Care internet de la romtelecom nu ajunge acolo? Broadband sau cel prin tehnologia EVDO? A-r trebui sa mearga un modem romtelecom.Astea cam au acoperire.

| ovidius21 explică (pentru NELU36):

Nu au acoperire niciunul nici rcs-rds

| NELU36 a răspuns:

Cu o antena de exterior s-ar putea sa mearga.Romtelecomul de obicei are montate pe releele de la cosmote.Nu este nici unul prin zona?