| danikee a întrebat:

Am si eu o problema la internet, folosesc internet de la Romtelecom dar de cateva zile pe aproape orice pagina as intra mi se incarca foarte greu, trebuie sa astept si cate 5 min pana se incarca. Aveti si voi aceasta problema? Stie cineva cum se poate rezolva? Poate sa fie si din sistemul de operare? Sau din PC? Astept pareri! Multumes!

Răspuns Câştigător
| WR104 a răspuns:

Daca inainte nu iti facea asa atunci nu poate fi vorba de OS-ul tau sau PC.
Nu ar strica sa mai dezinstalezi din programele pe care nu le folosesti aproape deloc sau sa cureti cu CCleaner.
Eu iti recomend sa suni la Romtelecom sa intrebi care ar putea fi problema.
Succes!

5 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Fa testul asa de viteza este testul special pe serverele romtelecomului! Vezi ca iti va trebui sa ai instalat JAVA! http://speed.romtelecom.net/ Dai "click to start test" si astepti :P

| popeasca a răspuns:

Nu e de la PC...suna la serviciul tehnic Romtelecom si spune-le ca nu iti merge internetul.

| taviyamato2 a răspuns:

Romtelecomu e praf la net treci la rds si stai pana te trec aia pe fibra optica

| danikee explică:

WR104 Programe nu am aproape deloc, doar esentialul si alea is inchis din msconfig, Dos-ul acum l-am reinstalat dar degeaba... Ultima solutie este sa apelez la serviciul lor, multumesc pentru timpul acordat happy

| Didyshor29 a răspuns:

Asa se intampla si la mine, dar nu iti fa griji, isi va reveni happy