| Eookatha a întrebat:

Ma gandesc sa imi iau in laptop, dar nu stiu ce marca e cea mai buna. Eu as cam vrea ca pe laptop sa fac cam ce fac si pe PC. Adica, sa ma pot juca online, sa pot sta pe net fara probleme, sa imi scriu lucrarile in Microsoft asa cum trebuie... etc, etc.

Eu ma gandesc ca un laptop de la Acer (Acer TravelMate TMP253) e foarte bun pentru ceea ce vreau, nu?
Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Nu mertita sa-ti iei laptop vechi decat daca stii ca te limitezi la activitati de birotica ( office, filme, muzica, internet). In plus, recomand laptopuri refurbished, nu luate de pe forumuri sau mai stiu eu ce site-uri de anunturi. In primul rand ai garantie, in al doilea rand ai calitate.

Laptop-urile aduse din Germania, Olanda, Belgia, etc. au alt standard de calitate fata de ce se gaseste la noi pe piata. Componentele sunt mult mai bune calitativ. Daca, vrei si jocuri, atunci orienteaza-te catre un laptop nou! Un exemplu de laptop-uri refurbished gasesti la mine pe site: http://www.epasystems.ro/produse-promotii-recomandari
Ti-am dat toate detaliile de care ai nevoie. Daca mai vrei amanunte, ma contactezi pe site! In stanga este un chat de suport online! Succes!

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poti avea tableta e mai comod si e si la moda http://www.altex.ro/tablete/tablete,uitate la comentari este foarte important

| K0sti a răspuns:

HP, Asus, Lenovo...restul taie-le de pe lista! Dar atentie, laptopul are un sigur avantaj, portabilitatea, in rest doar dezavantaje, fata de un desktop!

| Eookatha explică (pentru K0sti):

Si ce modele mi-ai recomanda de la toate astea?

| K0sti a răspuns (pentru Eookatha):

Nu recomand laptop-uri! Sorry! Desi vand asa ceva si nu ar trebui, nu le recomand!

| Eookatha explică (pentru K0sti):

De ce nu ai recomanda? Stiu multa lume care are laptop de ani buni si nu au avut nici o problema cu el si asa...si parerea mea e ca e mult mai comod sa stai relaxat pe un fotoliu cu laptop-ul in brate decat in fund pe un scaun in fata unui PC!

| K0sti a răspuns (pentru Eookatha):

:) Exact, una din desele greseli, statul cu laptopul in brate=incazire excesiva!

Sa-ti dau cateva exemple:

1. raport calitate/pret prost
2. mult mai sensibile si mai putin fiabile ca un calculator desktop
3. airflow deficitar
4. nemodular
5. componentele scumpe - se gasesc destul de greu si nestandardizate
6. pretentioase in exploatare

Si exemplele pot continua. Atentie la "laptopuri de ani buni"...nu comparam laptopuri facute acum 6-7 ani, cu laptopurile de acum, in care puterea de calcul a crescut mult, dar s-a pastrat aceeasi constructie si acelasi airflow deficitar= fiabilitate scazuta!
Mai citeste aici cateva sfaturi: http://www.epasystems.ro/laptopuri

| Eookatha explică (pentru K0sti):

Si vrei sa zici ca laptop-urile de acum cativa ani sunt mult mai bune decat cele de acum?

| K0sti a răspuns (pentru Eookatha):

Da, din motivele expuse mai sus! Am fost destul de clar! Repet: "nu comparam laptopuri facute acum 6-7 ani, cu laptopurile de acum, in care puterea de calcul a crescut mult, dar s-a pastrat aceeasi constructie si acelasi airflow deficitar= fiabilitate scazuta"!

| Eookatha explică (pentru K0sti):

Si crezi ca imi poti spune niste modele bune de laptop-uri vechi?

| Eookatha explică (pentru K0sti):

Mersi mult pentru toate informatiile. Chiar mi-au fost de un mare ajutor. Se vede ca esti priceput in domeniu si ca stii despre ce vorbesti. Mersi inca o data! :*

| K0sti a răspuns (pentru Eookatha):

Pentru putin! Cand ai intrebari, acum stii unde ma gasesti!

| Eookatha explică (pentru K0sti):

Daca nu te superi, imi dai pagina ta de Facebook? Te gasesc mai usor acolo! big grin

| K0sti a răspuns (pentru Eookatha):

O gasesti pe site! happy

| K0sti a răspuns (pentru Eookatha):

Nu mertita sa-ti iei laptop vechi decat daca stii ca te limitezi la activitati de birotica ( office, filme, muzica, internet). In plus, recomand laptopuri refurbished, nu luate de pe forumuri sau mai stiu eu ce site-uri de anunturi. In primul rand ai garantie, in al doilea rand ai calitate.

Laptop-urile aduse din Germania, Olanda, Belgia, etc. au alt standard de calitate fata de ce se gaseste la noi pe piata. Componentele sunt mult mai bune calitativ. Daca, vrei si jocuri, atunci orienteaza-te catre un laptop nou! Un exemplu de laptop-uri refurbished gasesti la mine pe site: http://www.epasystems.ro/produse-promotii-recomandari
Ti-am dat toate detaliile de care ai nevoie. Daca mai vrei amanunte, ma contactezi pe site! In stanga este un chat de suport online! Succes!