| anonim_4396 a întrebat:

Ma simt cam naspa ca mi-am luat un iPhone 4 si nu un samsung galaxy S 2.Care e, cu adevarat, cel mai bun?

Răspuns Câştigător
| AlexCrb a răspuns:

Daca stii sa il folosesti la capacitate maxima, iPhone-ul este incredibil de customizabil! Am butonat ambele tipuri iar acum am ramas la iPhone si sunt super multumit de el.

17 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Sasmung galaxy s2 este mai bun ...si din punct de vedere al fiabilitatii si din punct de vedere al duratei batieriei!
Iphone 4 are avantajul ca are mai multe aplicatii disponibile.dar nu e destul! Dupa mine, si dupa multi S2 este mai bun!
Situatia se schimba putin daca era vorba de iphone 4s... unde Siri face diferenta

| eandopuncttk a răspuns:

S2-ul de e 1000 de ori decat iphone...

| anonim_4396 explică (pentru eandopuncttk):

Ce vrei sa spui?

| eandopuncttk a răspuns (pentru anonim_4396):

S2-ul e de o mie de ori mai destept decat iphone-ul... la iphone se vinde "brandul" nu telefonul in sine

| anonim_4396 explică (pentru eandopuncttk):

Nu ma ajuti happy

| eandopuncttk a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am cu ce sa te ajut... intra pe net si fa o comparatie intre ce stie sa faca s2-ul si iphone-ul si iti dai seama singur

| AlexCrb a răspuns (pentru eandopuncttk):

Aici te inseli. Nu uita ca iPhone 4 are Retina Display, este mai decent la capitolul "caramida" si sanse mult mai mici de infectare cu virusi. Cunosc cazuri cand terminalele android s-au infectat cu virusi. Pe langa asta, iOS-ul nu este opensource, ceea ce pentru android este o mare problema. Aplicatiile pentru android au fost portate in proportie de la 99% de pe iOS. Ca sa nu mai zic ca si android-ul are la baza tot ideea iOS-ului. Ce are Android-ul in plus fata de iOS? Lag!

Acum ti-a mai ramas doar raportarea la resurse cu care poti sa ataci iPhone-ul. E adevarat ca S2-ul are resurse mai bogate, dar il strica OS-ul. Degeaba are multe daca nu sunt folosite cum trebuie. Este exact ca si cum ai compara un PC cu un MAC. Au aceleasi resurse dar MAC-ul zboara pe langa Windows (testata si asta!).

Luati-va S2-uri pentru ca sunt mai usor de folosit, nu pentru ca sunt "mai bune". Puteti sa cautati si pe youtube sa vedeti ce inseamna un iPhone cu adevarat customizat.

| eandopuncttk a răspuns (pentru AlexCrb):

Am incercat sa-ti dau un sfat... o sa te convingi pe parcurs.
si inca o chestie... de ce angajatii Vodafone germanos Orange recomanda sa-ul in loc de iphone? vorbim peste ceva timp cand o sa stii sa ii folosesti toate facilitatile

| AlexCrb a răspuns (pentru eandopuncttk):

Din cauza ca Samsung-ul scoate modele pe banda rulanta. Intr-un an Samsung produce undeva la 5 modele de top in tip de Apple produce unul dar bun. Interesul lor e sa vanda cat mai multe. Cu cat se produc mai multe cu atat se demodeaza mai repede. E o chestie de marketing. Eu am iPhone 3GS care a aparut in Romania acum 2 sau 3 ani daca nu ma insel. Isi face treaba foarte bine, nu are limitari si inca nu am reusit sa il supraincarc desi e model vechi. Fata de un Galaxy S2 eu as ramane tot la 3GS. I-am facut camera de 12mpx si filmeaza HD, ce as putea sa vreau mai mult? Desi vechi, mie inca mi se pare un telefon care intra destul de usor in top smartphones.

| Marian3rd a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci cu el.
Un telefon de genu se cumpara pentru fite asa ca iPhone 4 este alegerea perfecta!
Ca si multimedia sunt la egal doar pretul difera, este mai scump deci mai fitos!

| TronicX a răspuns:

Nu stiti nimic, cititi mhay pe wiki ceva de Apple si va convingeti, Apple e cea mai puternica fabrica de device-uri din LUME! tu nu auzi ca vor sa cumpere grecialaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si va rog, nu raspundeti ca un telefon e mai bun decat celalat pentru ca il aveti voi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chestia care ma enerveaza ca si fratele si sora mea au un S2 numai eu sunt cel ''demodat''

| andRaandRuta a răspuns:

Samsung galaxy S 2happy

| WoOzY a răspuns:

Macel mai bun e acela care rezista la cazaturi.e bun si ala care are memorie da daca nu rezista te pisi peel.cel mai bun mi se pare ca e Samsung galaxy dor daca are carcasa de fier. daca o aare de fier nu se strca cand il scapi
.eu as zice sa-ti lasi propria minte sa aleaga+ca ai facut o alegere buna.samsung si iPhone sunt cele mai bune telefoane la actual.eu as zice sa faci ceva investitie si sa le"blindezi" putin contra "daunatorilo"
ma, eu sper ca te-am ajutat ca sa ai cel mai casto tel.mai tin minte ceva:amandoua se inchid cand afara sunt sub 5 grade.eu am avut de amandoua asa ca trebuie sa te mai interesezi cand iei un tel

| claudiuSn a răspuns:

Samsung Galaxy S II...

| SuperCristi2000 a răspuns:

Eu as alege un Samsung Galaxy S III