| AndreeaElenna a întrebat:

Bună, mama are un laptop Compaq CQ62 funcționabil de câțiva ani și ieri l-a deschis s-a uitat puțin pe net și a ieșit afară, automat laptopul a intrat în stand by dar pe lângă asta a spus că acum i s-a făcut ecranul alb. Menționez că înainte ca să poată intra pe el trebuia să îl deschidă, ecranul rămânea negru câteva minute până se încălzea laptopul apoi îl închidea și îl deschidea iar și putea sta pe el oricât dorea ea.

4 răspunsuri:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Am avut si eu un laptop asemanator, are o preoblema la partea de video, poate fi panglica ori in cel mai rau caz placa de baza. Raman la ideea ca este panglica de legatura dintre placa si display, se poate inlocui. Poate fi vorba si de curatarea lui. Cand a fost curatat ultima data? Se inchide pentru ca intra in protectie, ceva nu functioneaza cum ar trebui! Dupa fiecare utilizare era lasat disply-ul?

| marin81 a răspuns:

Probabil are ceva la display, trebuie dus la un depanator

| katalyn16tpu a răspuns:

Display/ Placa video!winking Una din ele face belele

| Pufarinaaaaa a răspuns:

E sigur ceva la display pentru ca eu am o prietena careia i s-a intamplat acelasi lucru si l-a dus la reparat si i-a mers