| Ion_Madalina_1994 a întrebat:

Mi-a disparut bara care continea butonul de start,celelalte icoane(shortcut-uri) si cu tot cu ceas si sunet etc., dar doar cand deschid Google Chrome si Mozilla.Cum fac sa imi apara din nou?

Răspuns Câştigător
| chazzZ a răspuns:

Reinstaleaza google chrome sau puneti un antivirus la zi si verifical de virusi...
Sau in cel mai rau caz reinstaleaza windowsul.
Daca nu ai "New Task" atunci dai Windows+R (adica butonul cu stegulet + R) trebuie sa apara "RUN" aici scrii "explorer.exe" si dai OK (daca nu merge ori ai virusi ori "ii stricat" chrome), desi nu ar trebui sa faca asa, e ceva in neregula, cauzele pot fi mai multe...

4 răspunsuri:
| iubitic a răspuns:

Poate ai bifat din greseala, sa se autoascunda.Du-te cu mouse-ul jos unde ar trebui sa ai bara si daca apare atunci e bifat, ceea ce ti-am zis.Pentru a dezactiva autohide, da clic dreapta pe bara, cand apare si apoi pe proprietati.In fereastra care apare, cauti in partea din stanga sus optiunea"autohide taskbar", daca ai windows in engleza sau autoascundere bara de activitati.Debifeaza casuta respectiva, apoi da-i aplica si ok.Bafta,sa-mi spui daca ai reusit.

| Ion_Madalina_1994 explică (pentru iubitic):

Am incercat cum mi-ai spus tu, dar poate nu m-am exprimat eu destul de corect.Bara aceea imi dispare doar cand intru pe pagina de net de la Google Chrome

| chazzZ a răspuns (pentru Ion_Madalina_1994):

Reinstaleaza google chrome sau puneti un antivirus la zi si verifical de virusi...
Sau in cel mai rau caz reinstaleaza windowsul.
Daca nu ai "New Task" atunci dai Windows+R (adica butonul cu stegulet + R) trebuie sa apara "RUN" aici scrii "explorer.exe" si dai OK (daca nu merge ori ai virusi ori "ii stricat" chrome), desi nu ar trebui sa faca asa, e ceva in neregula, cauzele pot fi mai multe...

| chazzZ a răspuns:

Ctrl+Shift+Esc => Task manager
La aplicatii dai New Task...
Acolo scrii explorer.exe si dai ok.

| Ion_Madalina_1994 explică (pentru chazzZ):

Tin sa precizez ca problema asta o am doar pe chrome, fara mozilla, scuze.Si task manager se deschide la mine cu shift+esc si nu imi apare optiunea "new task " big grin heelp