| Narcisaistrate03 a întrebat:

Buna! Mi-am cumpărat recent un mp5 player auto model 7010b.
Problema care ar fi, când stau cu mașina pe loc totul merge bine in momentul când plec cu mașina de pe loc se oprește și îmi arată un mesaj pe display, in colțul din stânga sus scrie "reversing".
Care ar fi problema și cum as putea sa o rezolv?

1 răspuns:
| Natalie4u a răspuns:

Salut! Din descrierea ta, pare că playerul auto este setat să se comporte ca și cum mașina ta ar fi în marșarier (revers). Acest lucru poate fi cauzat de setările incorecte ale playerului sau de o problemă cu cablajul.

În primul rând, asigurați-vă că ați verificat manualul de utilizare și ați setat corect playerul. Verificați dacă există o opțiune de setare a modului de afișare a camerei de marșarier și dezactivați-o dacă este activată.

În al doilea rând, verificați dacă cablajul este corect conectat. Verificați dacă firele pentru alimentarea cu energie, semnalul audio și video sunt bine conectate și nu sunt rupte sau deteriorate.

În cazul în care aceste verificări nu funcționează, poate fi necesar să contactați furnizorul sau producătorul pentru asistență suplimentară sau pentru a solicita o reparație.

Sper că aceste sugestii vă vor fi de ajutor!