| anonim_4396 a întrebat:

mi-am cumparat un sistem de boxe 5.1 http://www.emag.ro/......D8NRJBBBM/ insa nu-l pot conecta la PC. Adica merg doar 2 boxe (sau bass-ul si o boxa). Pe L si R nu merge. Am bagat un card HDMI si merg toate la perfectie. Am inteles ca pentru PC trebuie sa mai iau niste cabluri, mufe etc. De care imi trebuie? Sau ce trebuie sa fac sa imi mearga toate cele 5 boxe si in PC? Multumesc!

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Card HDMI? Cum e ala nene?
Misto asta, ne cumparam scule da habar nu avem sa le folosim...

| dfeel a răspuns:

Ce placa de baza ai? Sau ai placa de sunet dedicata? Daca da, ce model?
Ca sa se auda toate difuzoarele trebui ca placa ta de sunet sa suporte 5.1 si sa conectezi jack-urile in sloturile potrivite.