| Maarriaaa a întrebat:

Buna!
Mi-am cumparat un telefon si a trebuit sa'mi formatez bateria. L-am pus la incarcat, iar dupa jumatate de ora s-a oprit lumina. Dupa care l-am bagat a doua zi si l-am lasat 12 ore(atat stiu ca trebuie ca sa se formateze) Dar degeaba pentru ca a apucat sa stea atunci jumatate de ora la incarcat si acum ma tine bateria foarte putin. Trimit 2 sms si asc putsina muzicaa si e gata bateria.
Ce pot sa fac ca s-o formatez din nou sau sa ma tsina mai mult?
P. S.: Sper ca nu sunt nevoita sa cumpar alta bateriee
Fundita!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astepti pana se descarca bateria de tot si il bagi din nou la incarcat 12 ore.Repeti faza asta de 3 ori.

7 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Acumulatorul lithium nu are nevoie de formatare

| Sin a răspuns:

Alta baterie. O data ce ai inceput cu stangul formatarea ei nu mai ai ce sa-i faci.

| boggy a răspuns:

Telefoanele noi au baterii Li-Po sau Li-Ion. si nu necesita formatare. sunt preformatate din fabrica. happy nu trebuie decat sa se descarce bateria. pana cand "moare" telefonul il bagi la incarcat. iar dupa ce ai baterie full il poti scoate. ( perioada de timp nu e una stabila la toate genurile de telefoane/acumulatoare) happy bafta

| DaVyDuTzUBăă a răspuns:

Pai poate din cauza ca s-a oprit atunci curentu' da in cel mai bun caz tb s-o formatezi in cel mai rau tb sa cumperi alta da incearca sa formatezi bateria daca nu merge dul la reparat sa iti zica acolo daca mai trebuie cumparata alta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate trebuie sa-ti iei baterie

| vlad700 a răspuns:

Si mie imi facea la fel, lasa-l o luna si merge da nu te baza prea mult pe elhappy

| bobo_1770 a răspuns:

Eu cred ca esti nevoita sa cumperi alta