| alex337 a întrebat:

Mi-am făcut un cont de PayPal, am făcut o tranzacție intre mine și un site de pariuri. Am primit de la ei 1.01$ exact cât trebuia! Eu i-am dat unui prieten care si-a făcut și el un cont de PayPal prima oară 0.48 €și 0.50 € el când a primit a primit decât 0.50! Mi-a trimis banii înapoi sa vedem cât Cum se procedează și cât de rapid e acest mod de plata! Eu când am primit bani înapoi am primit 0.13 €! Întrebarea mea este știe careva comisioanele și sa îmi dee cate va sfaturi Cum sa procedez mai departe? Dau funda. Mersi!

Răspuns Câştigător
| NAT0 a răspuns:

15% dacă nu mă înşel.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand faci plata nu platesti comision, in schimb cand primesti bani, intotdeauna platesti comision.
Este un procent in functie de banii pe care ii incasezi.
Daca va tot trimiteti banii de la unul la altul, nu o sa ramaneti cu nimic, deoarece se pierde totul la comisioanele de incasare.
Sfatul meu este sa tii banii in paypal pana se strange o suma considerabila si sa-i transferi in contul tau bancar, ca sa-i poti folosii la cumparaturi.

| alex337 explică (pentru Violleta2022):

Ok! Am înțeles dar eu sunt curios cat comision are PayPal-ul!

| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Paypal ia 1.5% si nu 15% numai la primire de bani si nimic la trimitere, si ebay 10%