| Master2001 a întrebat:

Buna, mi-am luat un vitezometru pentru bicicleta: sigma speedmaster 500, dar l-am montat si are doar un buton cu care schimb m/h sau km/h si mai este pe ecranul ala ceva cuvant SET da nu-l pot activa si nu-mi apare cu cat ma duc, ce poate avea? Bateria din el e nou nouta.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Citeste manualul trebuie sa scrie date tehnice acolo, cum il setezi.

| LPCTSTR a răspuns:

Probabil vre sa mai apesi odata pe buton sau sa-l tii apasat ca sa confirmi?

| JicaContra a răspuns:

Apasa lung pe butonul alawinking

| Master2001 explică (pentru JicaContra):

Am incercat nu se intampla nimic

| JicaContra a răspuns (pentru Master2001):

Manual are? nu scrie nimic, nimic acolo?

| nicu991 a răspuns:

E din ala la care trebuie sa ai un magnet pe una din spițe? Verifică distanta dintre senzor si magnet să fie ca-n manual ( de obicei cativa mm).