| vanessa12345 a întrebat:

Nu de mult am schimbat windowsul la calculator si un om mi-a pus antivirusul ESET NOD32 si numerge facebook-ul, softonic si alte programe de acest gen. Scrie ca programul nu e sigur, iar cand pot intra imi apare un fundal alb su un scris albastru crying Ce sa fac? Sa sterg antivirusul? crying Am incercat si asta dar nuse sterge crying Ce sa fac? straight face

8 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Acel OM PROST ti-a pus un antivirus bun. Sterge-l, o sa-ti intre virusi cu gramada, ai sa instalezi sistemul odata la 2 luni, si ai sa fii la moda.
Programele NU SE STERG, se DEZINSTALEAZA. Te duci in "add and remove programs" sau "program and features".

| vanessa12345 explică (pentru horia2012):

Nu am zis niciodata om prost straight face Stiu cum se dezinstaleaza programele, si fii si tu mai explicit ca nu se intelege nimic din ce ai scris straight face Prima data zici ca e un antivirus bun si dupa aia zici sa il sterg straight face straight face

| horia2012 a răspuns (pentru vanessa12345):

Nu, n-ai spus. Dar nu-ti convine ca-ti blocheaza anumite site-uri. Ti-am zis sterge-l dupa cum ti-au zis "ceilalti". Fara sa te superi pe mine, m-am saturat de toti "oamenii de bine" care dau numai sfaturi "bune". Dar acum vezi cate site-uri au virsusi, viermi, troieni si cate si mai cate. Lasa-l ca e un antivirus bun. Nu mai descarca de pe softonic. Cauta aplicatiile, jocurile si ce mai vrei tu pe alte site-uri. Ca, din fericire sunt o gramada. Dar, calculatorul e a tau, alegerea e a ta. Eu am W7 de 2 ani si nu l-am reinstalat pana acum.
Tot NOD32 am, mai cateva programe cu care il curat permanent si de tot ce blocheaza NOD32 ma feresc.

| stlucian a răspuns:

Nu! Vezi in setarile antivirusului aici:
http://videotutorial.ro/......si-setare/

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

Mai jos si video.Bafta thumbs up

| KindduOullie a răspuns:

Pai opreste temporal de pilda cat vrei tu sa stai pe fb sau orice alt program 1h o zi, pana la restartare.

| vanessa12345 explică:

Am incercat sa sterg antivirusul dar nu se sterge straight face CE sa fac?