| BoboB a întrebat:

Buna Nu imi Merge FACEBOOK-ul de 1 luna Nu pot Intra pe el de pe niciun browser imi zice

Conectare imposibilă

Firefox nu poate stabili o conexiune cu serverul www.facebook.com.

Acest sait poate fi indisponibil temporar sau prea ocupat. Încercați din nou în câteva
momente.
Dacă nu puteți încărca nicio pagină, verificați legătura la rețea a calculatorului
dumneavoastră.
Dacă calculatorul dumneavoastră este protejat de un paravan de protecție sau un proxy, asigurați-vă că
Firefox are permisiunea de a accesa internetul.

Asta este de pe Mozilla Insa am incercat si de pe Internet Explorer si de pe Chorme(la choreme imi zice Error 138 (net::ERR_NETWORK_ACCESS_DENIED) ) si Opera(de pe Opera nu imi merge si Google) si toate imi zic la fel Aceiasi
Folosesc AVAST ca anti-virus si Windows FireWall iar Internetul il am Local prin Cablu

1 răspuns:
| MnereaDarius a răspuns:

Am mai multe teorii in legatura cu cauzele problemei tale. In primul rand, asigura-te ca data si ora curenta a sistemului de operare este la zi.

In al 2-lea rand, este posibil ca sistemul tau sa fie infectat, de aceea recomand cat mai repede achizitionarea Malwarebytes Anti-malware (versiunea gratis), actiune urmata de o scanare a unitatilor logice.
PS: Am retinut ca deja esti in posesia unei solutii de securitate, dar Malwarebytes are un motor impecabil de cautare a virusilor.

Am dedus o posibila cauza a problemei tale citind acest forum.

http://www.chromeplugins.org/......12448.html

Citez : This is most likely your antivirus program (eg. McAfee Total Protection) blocking Chrome from accessing the internet. The firewall is blocking Google Chrome because the antivirus program no longer recognizes it - even though it is on the list of permitted programs. To fix this problem:

1. Click on Firewall > Settings
2. Click on Program Permissions
3. Click Google Chrome & the Delete button
4. Click the Add button
5. Browse for the Google Chrome.exe file (it should be in your User folder>App Data>Local>Google>Chrome>Application
6. Add the program and you're done!

In concluzie, adauga-le browserelor tale exceptii in Windows Firewall.