| Raluca232 a întrebat:

Bună,nu ma prea pricep la tehnologie. Am dat comanda de un laptop,si dacă scrie la sistemul de operare "Linux",înseamnă că mă pot folosii de el adică să intru pe internet si chestii de genul, nu?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca la sistemul de operare scrie linux inseamna ca vine preinstalat cu linux... insa tu ii poti instala ce sistem de operare vrei

| Raluca232 explică (pentru suntserios):

Da dar mă refer ca pot umbla pe el fără să instalez ceva înainte?

| RAY a răspuns (pentru Raluca232):

Da vine instalat cu mozila, drivere, cateva programe

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu Linux poti umbla pe internet, sa asculti muzica, filme etc., deasupra ai si Office instalat - toate cu licenta gratuita.
Aspectul si functionarea difera un pic de windows, dar nu mai mult decat Android-ul de pe telefoane.
In maxim 2-3 zile te vei obisnui.