| 8paulica a întrebat:

Nu mai pot accesa Local Disk D unde am programele si fisierele personale. Local Disk C unde se afla Windowsul functioneaza. Orice iconita instalata in D as vrea sa accesez nu pot. Apare eroarea : 'The drive or network conections that the shortcut 'programul respectiv.Ink' reffers is unavabile. Make sure that the disk is properly inserted or the network resource is avabile, then try again.' Pur si simplu e gol. Memorie nefolosita nimic din ea imi apare. Ce sa fac? Ajutoor! FUNDA REPEDE!

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Recovery cu un cd cu linux sau vezi dacă cumva nu l-ai împărţit pe reţea. e vorba de un virus cel mai probabil deci încearcă o devirusare în DOS şi apoi vezi dacă se rezolvă. Dacă nu atunci recoverty cu un cd cu linux(recomand ubuntu 11. 10) şi după recovery scanare la sânge de viruşi.Succes

| Jameson a răspuns:

Instaleaza total comander si o sa poti accesa D-u

| omide a răspuns:

Iti recomand Advanced System Care de pe http://download.rnt.ro la sectiunea Sistem, de asemenea iti recomand sa ii dai un scandisk si un defrag. Banuiesc ca ai antivirus!