| anonim_4396 a întrebat:

nu mi se mai aprinde laptopul decat atunci cand gasesc o pozitie buna a displayului, se aprinde mai mult cand il las in jos, si asa, greu, deci nu e o regula. La service o sa merg, dar inainte as dori sa stiu daca printre cauze se numara si faptul ca nu l-am curatat niciodata (pe dinauntru) si nu am reinstalat niciodata windowsul (il am de 4 ani). Sau care ar mai fi cauzele? deci se aprinde doar beculetul acela de power dar beculetul de hard disk (simbolul de cilindru) nu se aprinde, de aia nici displayul nu se deschide. In rest, cand se aprinde (cand gasesc o pozitie buna), nu are nicio problema, merge ca nou. Multumesc!

3 răspunsuri:
| Iwao a răspuns:

Dupa nenumarate inchideri/deschideri ale clapetei un conector s-a uzat, slabit sau un fir este intrerupt, nu are legatura cu praful sau sistemul de operare.

| anonim_4396 explică (pentru Iwao):

Mersi de raspuns, si stii cumva daca se mai poate repara acest lucru? sau se poate inlocui ceva in el?

| Iwao a răspuns (pentru anonim_4396):

Se poate repara usor, la un service de calculatoare, nu incerca asta daca nu ai cunostintele necesare.