| anonim_4396 a întrebat:

Calculatorul meu nu imi mai citeste niciun stick nimic ce introduc in USB... nu mai am nici in device manager porturile usb, am reinstalat windowsul si tot nu mi-au aparut
cand bag de exemplu stikul de la internet in USB se aprinde beculetul acela deci merge dar nu se deschide nicio fereastra nimic...

Răspuns Câştigător
| pk a răspuns:

In bios este optiunea de a deconecta porturile usb si atunci nu mai apar nici in windows, beculetul se aprinde din cauza ca desi transferu de date pe usb este deconectat ele inca pot alimenta diferite device-uri(ex. coolere). cauta in bios si vezi ca toate optiunile ce tin de usb sa fie enabled

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| noname_1435 a răspuns:

Driverele nu sint instalate, ca sa remediezi problema instaleaza driverele de la usb... funda

| Teo a răspuns:

S-ar putea ca porturile tale USB sa fie virusate si de asta sa nu-ti mai mearga.Cea mai buna solutie e sa ti le schimbi.

| alexbordei93 a răspuns:

Tesiunea este trasmisa insa softul nu il recunoaste inceaca sa iei modelul placii de baza si cautati draivarul pentru USB pe neti instaleazal manual asa sigur va fuctiona.Stima.

| dydav a răspuns:

Asa este erau din bios date pe disable! multumesc!

| xzibitdoryn a răspuns:

Si unde anume le-ai dat inapoi pe enable? zi-mi si mie oleaca happy