| Ana282003 a întrebat:

Buna!
Nu știu de ce, dar nu mai reușesc să găsesc niste înregistrări vocale foarte importante. Nu le găsesc nici în drive, nici în aplicația pe care o folosesc pentru înregistrare. Oare le pot recupera cumva, printr-o aplicație terță? Eu nu am șters nimic, nu știu de ce nu reușesc să le găsesc.

2 răspunsuri:
| Adymist a răspuns:

Un exemplu de aplicație de recuperare a datelor este Disk Drill. Această aplicație este disponibilă atât pentru Windows, cât și pentru Mac și vă poate ajuta să recuperați fișierele șterse sau pierdute de pe dispozitiv.

Pentru a utiliza Disk Drill, va trebui să descărcați și să instalați aplicația pe dispozitiv, apoi urmați instrucțiunile pentru a căuta și a recupera înregistrările. Aplicația oferă o serie de caracteristici avansate, cum ar fi capacitatea de a previzualiza fișierele înainte de recuperare și capacitatea de a recupera fișiere de pe discuri deteriorate sau formatate.

Alte aplicații de recuperare a datelor pe care le puteți lua în considerare includ EaseUS Data Recovery Wizard, Recuva și Stellar Data Recovery. Aceste aplicații oferă caracteristici și capacități similare și o puteți alege pe cea care corespunde cel mai bine nevoilor și preferințelor dvs.

| Ana282003 explică (pentru Adymist):

Mulțumesc!
O sa incerc.