| fanyt13 a întrebat:

o antena de wireless. oarecare. poate prinde o raza mai mare decat a uni laptop >obisnuit?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

în principiu da, dar contează si câştigul ce îl are locul unde este poziţionata şî tipul acesteia.în pronciu dacă ai o antenă bidirecţională de exemplu cu un câştig de 3 Db şi o poziţionezi în câmp deschis(zone fără interferenţe, cum ar fi garduri de metal, clădiri copaci, etc) şi unde ai contact direct cu AP-ul sau rooter-ul poţi obţine un câştig şi de 5Db, Succes

1 răspuns:
| gaby140 a răspuns:

Da, pentru ca asta fac antenele!