| KingMidas a întrebat:

Salut

Daca am o antena wireless o sa am alt ip decat cel de la rds cu 79. ?

CUm instalez o antena wireless?

1 răspuns:
| DorelCelChel a răspuns:

O antena wireless, adica rooter wireless? Il bagi in priza, il conectezi la cablul de la retea, iar alt fir la un calcurator si configurezi rooterul. Conexiunea are nevoie de 2 cabluri de net, cel de la retea si cel de la calculator. Iar Ip-ul este cel furnizat de rooter si este vizibil pe toate dispozitivele care acceseaza reteaua ta. Daca e prea complicat de realizat poti suna pe cineva de la furnizorul de internet sa-ti configureze rooterul.