| Ilie_Constantin_1995 a întrebat:

PC-ul meu are o problema. Cand apas pe butonul de pornire se pornesc coolar-ele iar dupa cateva secunde se inchide si se reaprinde. Face acest proces la infinit. Daca are cineva o rezolvare va rog ajutati-ma!
Țin sa mentionez faptul ca, daca il scot din priza si il las intre 15-30 min porneate.
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Poate fi orice problema de la "contact imperfect" pana la o piesa defecta, electricitate statica etc. Vezi mai exact cand se intampla asta, direct cand il pornesti dupa o anumita perioada, sau dupa ce il suprasoliciti. Inainte de toate, cand face asa, scoate-l din priza, scoate-i si bateria de la bios, tine apasat mai multe secunde pe butonul de power apoi vezi daca merge. testeaza pe rand cu alte componente: sursa mai intai, apoi rami, placa video, procesor, placa de baza, dar inainte de astea curata-l bine de praf, schimba-i pasta termoconductoare la procesor/placa video. Apoi daca chiar nu gasesti nimic vezi sa nu ai vren scurt pe undeva sau ceva sa nu-ti faca contact. In teorie cam asta ar acoperi "tot", dar trebuie sa "umbli" putin pana sa-l repari sigur.

1 răspuns:
| JohnRR a răspuns:

Curatal de praf și schimbai pasta de la procesor măsoară sursa cu un mutimetru găsești tutoriale pe net trebuie sa ai 12V 5V 3, 3V