| Deea852 a întrebat:

happy
Prietenului meu nu-i mai merge netul. Are Internet Explorer si cand da click pe iconita de pe desktop, se deschide pagina dar se blocheaza si nu mai merge nimic pe ea. Si mai are Google Chrome si aici aceeasi problema, numai ca nu i se deschide deloc pagina. Da click pe ele, a restartat calculatorul de N ori si tot nu merge. Are ruter si ala merge. Internetul functioneaza doar ca nu ii lanseaza aplicatia de internet. Are Windows 7si e original. Ce poate sa faca? Multumesc anticipat. happy

9 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Incearca sa descarci in alt calculator asta: http://www.piriform.com/ccleaner dupa care pune-l in calculatorul prietenului si instaleaza-l. Dupa instalare ruleazal si curata registri si aplicatiile din calculator de chestii nefolositoare. De asemenea iti recomand sa te uiti in lista de programe instalate si sa elimini toate toolbarurile care iti apar acolo in lista.

| jeek0 a răspuns:

Care aplicatie de internet? ce e aia?

| Gas a răspuns (pentru jeek0):

La browser se refera.

| jeek0 a răspuns:

Sa incerce fara router sa vada daca merge. poate fi blocat si din antivirus. daca nu merge nici fara router problema e de la setarile de net. daca merge clar este o problema la setarile routerului.

| PavelVladescu a răspuns:

SASI IA alt calculator sau sasi reinstaleze netul

| Deea852 explică:

Nu ii merge netul deloc. Deloc deloc deloc laughing A zis ca vrea sa isi reinstaleze windows-ul. Poate merge?