| Mastershot96 a întrebat:

De curand contul meu de facebook a fost dezactivat (daca incerc sa ma conectez apare "Contul tău a fost dezactivat. Dacă ai întrebări sau nelămuriri, vizitează pagina noastră").O persoana a creat un cont fals fratelui meu, asa ca i-am dat eu report (deoarece fratele meu nu a putut) ca si cum "mi-ar fura identitatea mie".Dupa putin timp am observat ca eu am contul blocat(contul fals ne patind nimic).Ce as putea face? Contul este blocat permanent? Pot afla perioada in caz contrar? Am incercat sa trimit cereri pentru a sustine ca mi-au sters contul fiind nevinovat, dar nu primesc nici un raspuns. Ajutor va roghappy Funda!

Răspuns Câştigător
| kijary a răspuns:

Incearca sa-ti faci alt cont de facebook, sau in caz ca nu vrei sa-ti pierzi datele etc, verificati mailu poate e ceva acol.Si daca nici aia nu merge, mai incearca sa da-i feedback la fb pana iti vor raspunde si le explici acol, multa bafta