| Andreea19Alina a întrebat:

Am o problema la laptop: functioneaza si, deodata, se face negru ecranul si nu se mai vede absolut nimic iar el nu mai primeste nici o comanda. Aceasta lucru se intampla de multe ori pe zi si ma ingrijoreaza. Laptopul nu are o vechime mare, insa nu mai este in garantie. Nu inteleg care ar fi problema. Va rog sa ma ajutati.

6 răspunsuri:
| Sellak a răspuns:

E posibil sa se incinga din cauza prafului Iti recomand sa-l cureti de praf si sa-i pui un Cooler sub el. Daca nu sti sa-l desfaci si sa-l cureti du-te cu el la un service ( nu costa mult ) sau roaga pe cineva care sti ca se pricepe.

| Andreea19Alina explică (pentru Sellak):

Iti multumesc pentru raspuns. Am sa incerc acest lucru happy Sa speram ca aceasta este cauza.

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Andreea19Alina):

Daca nu si face la fel schimbai invertorul (cauta pe google sa vezi ce e si cum arata invertor-laptop) ecranu are in spate un panou de leduri care se aprinde panoul ala e legat la inertor (de acolo si luminozitate mare scazuta), si schimbi ala si aia e

| Andreea19Alina explică (pentru AdrenalinTm):

Iti multumesc mult pentru sfat happy

| Liusin a răspuns:

Hei.Cel mai probabil lucru este praful care s-a strans in laptop.Asa sunt ele...trebuie duse des la desprafuit si de asemenea trebuie re-inlocuita pasta termo care se aplica pe procesor (cu grija, trebuie pus cu moderatie), dar exista locuri speciale care fac servicii de-astea destul de ieftin.Alta cauza nu prea ar putea fi, decat daca suprasoliciti laptopul cu ceva, dar probabil k nu e cazul.

| Andreea19Alina explică (pentru Liusin):

Multumesc pentru sfat happy