| Dac_La_1978 a întrebat:

Buna seara,
Am si eu o problema cu placa de sunet, nu este recunoscuta de windows si nu apare in Device Manager, insa programul aida64 la pn/pci audio imi arata asta :
Intel 82801JB ICH10 - High Definition Audio Controller PCI.
Precizez ca placa este setata pe enable din windows si placa de baza nu are conectat Front-pannel audio (adica panoul frontal al mufelor.
Placa de baza este, IPIEL LA-3 (o placa de baza de la desktopurile HP )
Este ceva ce pot face si am omis? Este placa audio arsa?
Problema poate fi de la mufa front-panel?

1 răspuns:
| Danzell a răspuns:

Daca ai un voltmetru poti verifica daca sunt elemente de pe placa care nu dau curent