| EuEl a întrebat:

Bună seara! Am trecut printr-o situație și nu știu cum sa o explic, pe Whatsapp. Eu aveam telefonul în geanta, iar prietenul meu m-a sunat, nu am auzit telefonul, iar când s-a uitat pe Whatsapp, apaream conectată. M-a sunat și pe Whatsapp, iar apoi i-a apărut de 3 ori ca mi s-a tot schimbat ora la ultima accesare, ca și cum as fi fost conectată. Eu nici măcar nu aveam telefonul lângă mine. Cum e posibil, oare? Până înainte cu maxim o jumătate de ora sa ma sune, am fost conectată și pe Whatsapp web, dar am închis laptopul și am plecat...iar apoi s-a creat situația asta care a dus la foarte multe discuții neplăcute. Eu nici nu am atins telefonul. Va rog sa îmi spuneți ce credeți! Mulțumesc mult!

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Contează prea puțin cum este posibil față de modul cum a reacționat "amicul".
Problema reală e la el.

Răspuns utilizator avertizat
| blackann a răspuns:

Poate nu s-a inchis laptop-ul sau l-a redeschis cineva si nu te delogase.
Poate era telefonul deblocat in geanta si apareai online.
Un tovaras pateste asta pe Facebook, el nu e online, dar daca ii scrii pe messenger si are netul activat, il arata instant online, dar el nu e.

Ps. daca ala creaza discutii pe asa ceva, lasa-l!

| DeMicUnCălător a răspuns:

Problema nu-i whatsapp. Ci lipsa de încredere

| nuaicont a răspuns:

Cum se zice si mai sus: problema este la prieten, nu la Whatsapp. Ce nu poate intelege ca telefonul nu se aude daca este in geanta?

| nuaicont a răspuns (pentru nuaicont):

Iar daca datele mobile sunt deschise, apari ca fiind conectata.