| acosmin a întrebat:

Am urmatoarea problema la laptop:

Am instalate browserele chrome si opera!

Pe oricare dintre ele incerc sa descarc ceva, de pe mail sau din alt program deschis prin browser, imi apare mesajul " Intrerupt: scanarea pentru virusi a esuat "

Cum pot rezolva problema?

Multumesc!

9 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Poate ai virusi in e-mail in ce descarci

| acosmin explică (pentru cfrtobias):

Cu siguranta nu asta e problema! undeva la setarile laptopului cred, dar habar n-am unde!

| alexandru5678 a răspuns:

Incearca sa iti dezactivezi antivirusul. /Daca nu functioneaza dai un restart la pc. Sau daca ai un ativirus instalat, nu cel din fabrica atunci incearca sa urmezii pasii de mai jos pentru a il dezinstala :
Start/Control Panel/Add or remove Programs/programul antivirus şi dai Remove.

| cfrtobias a răspuns (pentru alexandru5678):

Da de o sa aiba virusi dupa va fi ok si nu va sti

| acosmin explică (pentru alexandru5678):

Nu am niciun antivirus instalat pe laptop!

| BobocelMihai a răspuns:

Nu este din browsere. Incearca si da o scanare la windows defender. dupa ce se scaneaza o sa mearga. ce windows ai?

| Florin0012 a răspuns:

Du-te în setările Chrome și du-te la '' șterge căutările mele '' și dai la 'din totdeauna'

| acosmin explică:

Am rezolvat problema! S a ocupat un prieten, a schimbat ceva la registrii laptopului din cate am inteles, acolo era problema! A gasit rezolvarea cu ajutorul unui tutorial de pe Youtube! Va multumesc tuturor pentru raspunsuri!