| PirvulescuCosmin a întrebat:

Am si eu o problema cu laptopul, mai exact cu browserul. De cate ori incerc sa descarc orice de pe internet imi scrie " Intrerupt: Scanarea pentru virusi esuata ". Mentionez ca eu nu am nici un antivirus si nimic de genul. A inceput din senin sa nu ma mai lase sa descarc. Nu stiu ce naiba sa ii mai fac.
Am un browser: Opera
Si un windows 7... Ma puteti ajuta va rog?!

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Fiecare browser are un fel de antivirus care când descarci ceva verifica fisierul dar normal ar trebui numai sa te atentioneze nicidecum sa opreasca descarcarea.
Nu stiu cum sunt setarile pe Opera... dar intra la setari, clic pe : Siguranta apoi incerci mai multe de acolo. Ex : Filtrare Activex -daca e bifat, debifeaza-l, mai vezi tu ce setari sunt pe acolo... daca nu merge instalezi o versiune mai noua sau un alt browser. Chrome sau Mozila am auzit ca sunt destul de bune, desi eu folosesc IE 11 big grin si voi ramane la asta ca-s multumit! happy Bafta!