| Hasss a întrebat:

Buna Seara happy

Ce jocuri imi recomandati sa joc pe urmatoarea configuratie

Procesor: AMD Athlon II X3 450 3.20 GHz
Placa de baza: MSI GF615M-P33 V2 (MS-7597)
Memorie: 2GB Nanya 1333 MHz
HDD: Western Digital 500 GB Caviar Blue SATA 3 Gb/s 7200 RPM 16 MB
Placa(i) video: Sapphire Radeon HD7750 2GB DDR3 128-bit
Boxe: Genius SW-HF5.1 5050 V2
Sursa: Sirtec-High Power Element PLUS 400W
Carcasa: Delux MT375
Monitor: LG W1946 - Monitor LCD 18.5", Wide Negru
Sistem de operare: Windows 7 64 bits

poate sa fie orice gen tongue de preferat actiune si horror dar si celelalte genuri imi plac ^_^
NU CONTEAZA GRAFICA poate sa fie un joc din 2000 conteaza povestea si gameplay-ul (cel putin pentru mine)

aaa si e adevarat ca nu mai poti face bani de pe youtube ca gamer?winking

multumesc pentru raspunsuri

15 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Testeaza aici ce jocuri iti functioneaza:
http://systemrequirementslab.com/cyri
Da,se poate, dar sa ai subscriberi multi, view-uri multe, intelegi ideea.

| Hasss explică (pentru CM7YRE):

Mie imi merge aproape orice joc dar nu stiu care joc sa-l joc intelegi? laughing

| Jipa95 a răspuns:

Intra pe www.gamesenciclopedia.com si alege-ti de acolo un joc. Dupa care scrie pe google can you run this? si dai pe prima, Acel site iti verifica daca acel joc pe care l-ai selectat tu tot de pe can you run this si iti a spune daca pc-ul este compatibil. Eu pot sa-ti enumar o gramada de jocuri. Cu grafica buna, nu pra are ce sa-ti intre pe acel pc. Si pentru youtube nu conteaza daca esti gamer, vlogger etc. Trebuie sa ai multe vizionari la videoclipuri ca sa iei bani pe ele. Si de la un anumit nr de vizionari youtube iti da bani tie, nu te gandi daca ai 1000 viz-uri primesti 10 lei, cred ca este de la 50.000 in sus. deci ulta bafta.

| Hasss explică (pentru Jipa95):

Imi merge battlefield 4 la medium si crysis 3 pe low spre medium asta din cauza ca am dabi 2 gb ram daca aveam mai mult mergeau mai bine deci eu zic sa-mi enumeri cateva jocuri big grin

| Jipa95 a răspuns (pentru Hasss):

Pai mai pune-i si placuta asta http://www.emag.ro/......ET1W2BBBM/ sa-ti mearga mai toate jocurile pe high-ultra degeaba ai placa aia video buna daca nu ai destula memorie in jocuri. Ori suntem profestionisti orinu?;)

| Hasss explică (pentru Jipa95):

Da asa-i vreau luna viitoare sa cumpar asta http://www.pcgarage.ro/memorii/zeppelin/4gb-ddr3-1333mhz-cl9-1/
eu trebuia sa am 4 gb dar mi s-a ars o placuta fix cand am cumparat noua placa video :)) si am ramas cu 2...

| Jipa95 a răspuns (pentru Hasss):

Nu prea sunt fan Zeppelin dar tie ti-ar merge un Kingston / Kingmax sunt cele mai recomandate in gaming daca are un radiator pe ele si mai bine.

| Hasss explică (pentru Jipa95):

Mda ce se poate intampla? laughing nu cred ca se ard
nu s-a ars asta care o forjez intr-una laughing ii mai zice si nanya doar la mine am vazut rami ca astia... si vad ca pe pc garage scrie numa de bine despre zeppelin... big grin

| Hasss explică (pentru Hasss):

Sau poate o sa le iau pe astea ^_^ http://www.emag.ro/......EDFJ2BBBM/

| Jipa95 a răspuns (pentru Hasss):

Treaba ta eu am 2 placute de cate 2gb Kingmax in pc si nu imi fac probleme. Si garantie tehnica 99 ani? Ma lasi? Au avut ei acum 100 ani placuta aia si in 99 ani s-a ars? laughing Fiecare isi lauda produsul asa cum poate mai bine prietene faci ce vrei multa bafta happy

| sltlp a răspuns (pentru Hasss):

1. Reocmand sa iei direct 4gb ram ca sa nu ocupi slotul aiurea.
2. Jipa95 vorbeste aiurea. Crezi ca daca la o placa video ai 3 ani garantie, au scos aia placa cu 3 ani inainte de lasnare sa vada daca se arde sau nu? Sau a anumite placi de baza cu socket 2011/1150, cu 5 ani garantie. Acum 5 ani cand era socket 775, ei aveau deja astea lasnate, dar le tineau acolo ascunse sa le testeze. Suspect ca Intel ofera 3 ani garantie la produse, iar procesoarele cu socket 1150 s-au lansat anul asta oficial. eci e foarte suspect, saracii au avut 2 ani de teste in care nu se stie, extraordinat, cu ce au testat. Mai e inca ceva. Tot acum 5-6 ani nu gaseai ram ddr3. Suspect, daca ram-ul ala are 99 ani...
3. Eu ofera garantia aia deoarece din tehnologia de fabricare le iese ca memoria ofera o rezistenta sporita in timp. prin urmare pun o garantie foarte mare. oricum, dupa 8-10 ani nu o sa le mai folosesca nimeni, asa ca nu-i ceva important. LKingmax is tot pe acolo, doar ca mai conteaza si cat platesti brand-ul...

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

*´¯`*.¸¸.*´¯`* j♥a♥d♥e♥ d♥y♥n♥a♥s♥t♥y♥ мonĸey dynaѕтy h♥a♥i♥d♥e♥ s♥a♥ j♥u♥c♥a♥m♥

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Eu joc momentan jade dynasty
daca vrei:
hai sa jucam
*´¯`*.¸¸.*´¯`* j♥a♥d♥e♥ d♥y♥n♥a♥s♥t♥y♥ h♥a♥i♥d♥e♥ s♥a♥ j♥u♥c♥a♥m♥
Let's play Jade Dynasty together!
I'm on the server Europe Monkey_Dynasty with
my character Freesia. Use my Inductor ID
0010037X050808033006305Z3f2d22.
inainte sa faci caracter baga codu de mai sus *
CODUL e pentru ca eu sa te ajut in joc

| Ram92 a răspuns:

Http://www.game-cover.net gasesti aici

| Ene_Alexandru_1994 a răspuns:

Http://signup.leagueoflegends.com/? ref=51619d36599d5969705840