| alooooooooooo1111 a întrebat:

Buna ziua acum o saptamana am comandat o placa video 7750 ddr3 2 gb si o sursa sirtec high power element plus 400 w
bun le-am asamblat si am aprins pc-ul surpriza sistemul numai buta nu dadea semnal la monitor
am stat o zi intreaga sa vad ce are pana la urma am schimbat windowsul si tot nu pornea a 2 zi am scos o placuta de ram si a pornit acum eu am 2 gb ram din 4
si am windows 7 64 bits
cum pot afla daca placuta de ram sau slotul de memorie sunt arse?
si pana aflu eu ce sistem de operare credeti ca este destul de bun pentru 2 gb ram
Vreau si GAMING pe windows 7 cu gamebooster se misca destul de bine dar stiu ca se poate si mai bine
acum spuneti-mi ce sa instalez xp vista sau 7 32 bits sau 64
ca sa mearga destul de rapid cu 4 gb ram era mai bine happy
Am urmatoarea configuratie :
Proc :AMD Athlon II X3 450 3.20 GHz
Mobo: MSI GF615M-P33 V2 (MS-7597)
Ram: 2GB Nanya 1333 MHz
HDD :Western Digital 500 GB Caviar Blue SATA 3 Gb/s 7200 RPM 16 MB
Placa Video:Sapphire Radeon HD7750 2GB DDR3 128-bit
Sursa: Sirtec-High Power Element PLUS 400W
Carcasa: Delux MT375

Monitor: LG W1946 - Monitor LCD 18.5", Wide Negru

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Testeaza memoriile cu MemTest sa vezi daca au erori.

| alooooooooooo1111 explică (pentru Intruder19):

Cum sa le testez daca nu le am bagate in pc vad ca acesti 2 gb de ram se comporta normal si ceilalati se comportau cand "mergeau"

| IulianP a răspuns:

Pune memoria si in celalalt slot pentru a vedea daca este functional.
Ramai la Win 7 pe 32bit.

| alooooooooooo1111 explică (pentru IulianP):

Da am vrut sa fac asta dar mie teama ca poate iar nu porneste... si nu am win 7 32 bits il am pe 64 bits