| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara.
Cum pot sa îmi dau seama daca fostul iubit ma spionează pe Facebook?
Îmi apare mereu la sugestii de prietenie.
Câteva zile a dispărut de la sugestii (probabil nu m-a mai spionat, după părerea mea)insa de cateva zile încoace, imi apare din nou.Ironia e ca se afla printre primele locuri, de fiecare data când dau refresh la pagina de sugestii.
Care e explicația?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ori ai prieteni comuni cu el ori inca ii mai ai numarul de telefon scris in agenda telefonului iar el il are afisat la profil.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

La sugestii nu apar cei care te spionează...
Apar, fiindca ori aveti.prieteni comuni, ori ai numarul lui de telefon incă salvat.in agenda telefonica
Ori a fost candva pe lista ta de prieteni ( ori pe un cont vechi) si Facebook redirectionează.

Poti vedea pe cei care iti urmaresc profilul in alt mod, nu la... sugestii.
Cred ca trebuie sa apesi tasta F5.

Uite si alte metode:

http://onlinenews.ro/......-mai-clar/

| Freya1 a răspuns:

Nu e obligatoriu sa te spioneze dacă îți apare acolo, și mie îmi apar mulți oameni destul de frecvent dar asta nu înseamnă că se uita constant la profilul meu.

Dacă te deranjează ca se uita blocheazăl. Daca vrei sa ști dacă te urmărește pentru ai putea face în ciuda, distribuie constant ceva ce ști ca îl enervează și la un moment dat va rabufni și el cu o postare în contra atac.

| LPCTSTR a răspuns:

Niciuna relevanta, algoritmii Facebook sunt printre cei mai prosti, deci nu poti trage o concluzie care sa-ti verifice paranoia.

| VoidEternal a răspuns:

Cum te "spionează" daca se uită pe profilul tău? Nu asta vede toată lumea? Oricum nu are nicio legătură faptul că se uită el la profilul tău și faptul că îți apare la sugestii de prieteni. Daca incep eu să mă uit la profilul tău crezi că o să-ți apar la sugestii?

Fa contul vizibil doar pentru prieteni și gata, daca te deranjează așa de tare...

| Ana407 a răspuns (pentru VoidEternal):

Nu ma deranjează ca ma spionează, voiam sa știu altceva. Sfaturile cu "blocheaza l sau fa contul privat" nu ma ajuta.Multumesc oricum.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Explicația pe care o bănuiesc eu e algoritmul FB. Omu te spiona. FB a detectat interesul lui și ți-a sugerat să te împrietenești cu el. După o perioadă de ignorare, Facebook îți mai sugerează și alte persoane.

| kapmaru a răspuns:

Daca aveti prieteni comuni pe FB, asta e explicatia ca i-ti apare la sugestii. FB de asta si sugereaza prietinii prietenilor tai.

| RiciXR9 a răspuns (pentru kapmaru):

Eu am dezactivat să îmi trimită cereri toată lumea, și îmi apar acele persoane care nu sunt comune cu prietenii de pe Facebook

| Ana407 a răspuns (pentru kapmaru):

Nu avem prieteni comuni.
Îmi apare la sugestii și pagina de Facebook a copilului lui. Probabil ma urmărește și de pe Facebook ul celui mic.
Menționez încă odată ca nu am nimic în comun cu ambele pagini.
Știu doar ca fostul meu iubit are spionajul în sânge însă aveam nevoie de o explicație coerenta.

| kapmaru a răspuns (pentru RiciXR9):

In asa caz nu ai cum sa confirmi 100% ca te spioneaza. Ca sa fii sigura ca nu te spioneaza si in cazul ca te-ar deranja acest lucru ai putea da bloc la profil si la sigur nu va mai aparea la sugestii.

| floresdemayo a răspuns (pentru kapmaru):

Poate că-i face placere să stie că e spionată,winking