| CosminGK a întrebat:

Buna seara. De curand am marit abonamentul internetului de la Digi, de la 500 la 1000 fiberlink. To atunci, am achizitionat si un router nou cu WIFI 6 de la TP-LINK, mai precis routerul Archer AX10. Problema e ca pe telefonul meu personal Note 10+ 256GB, cand stau pe Instagram nu mi se incarca feed-ul sau story-urile. Daca opresc WIFI-UL si ma mut pe date, merge perfect. Internetul merge perfect pe PC, LAPTOP, TV, CONSOLA si restul aparatelor electrocasnice ce le am in casa si conectate la router. Oriunde as fi in casa am problema asta. A inceput sa ma dispere problema asta si face asa fix cand iti este lumea mai draga. Cei care ati avut problema asta sau poate nu ati avut o dar ati vazut o la altii, ajutati-ma va rog frumos cu o rezolvate. Ps am dat restart din fabrica la telefon si la fel face...

7 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Dezactiveaza wifi 6

| CosminGK explică (pentru Brizbriz):

Nu am cum, routerul are standarul asta nou la wifi

| Brizbriz a răspuns (pentru CosminGK):

Ai intrat in router si nu ai optiunea asta?

| CosminGK explică (pentru Brizbriz):

Da, am intrat si nu am optiunea de a scoate wifi 6, wifi 6 e doar pe 5 ghz nu si pe 2.4

| Brizbriz a răspuns (pentru CosminGK):

Dezactiveaza 5ghz sau pune un ssid pe 2.4 si connecteaza-te pe 2.4
sau... urla la gigi, 90% ca routerul lor e devina

| AndreiRobert312 a răspuns:

Doar pe Instagram ti se intampla asta sau si pe alte siteuri/platforme?